Leto a hudobné festivaly, to rozhodne ide dokopy. Ak aj vy žijete hudbou a chcete si ju vychutnať aj počas horúcich prázdninových dní, istotne by ste nemali vynechať niektorý z festivalov, či už u nás, alebo za hranicami.

A čo by ste tiež nemali podceniť, je výber kvalitného festivalového outfitu.

Na festival, ako sa patrí

Inšpiráciu, ako sa vystrojiť na váš prvý letný festival, môžete hľadať kadekde, aj u celebrít, ktoré si tiež zamilovali svetoznáme festivaly a módu, ktorá tu letí. Stačí si odsledovať ich outfity, v akých sa zabávajú na festivale v Glastonbury či preslávenej americkej Coachelle, kde sa to známymi osobnosťami len tak hemží aj mimo pódií.

V prvom rade je jasné, že v lete býva zväčša horúco, a teda bez dobrej šiltovky či trendy klobúka by ste sa na festival vyberať nemali. Kombinácia slnka a nápojov, ktoré sa na festivaloch vyskytujú, je pomerne nebezpečná, takže toto rozhodne nepodceňte. Naviac, klobúk je skutočne veľmi štýlovým doplnkom, k maxi šatám a gladiátorkám je jednoducho úžasný. Na čo tiež nezabudnite, sú okuliare. Dbajte predovšetkým na ich kvalitu, hoci aj štýl nie je zanedbateľný.

Pohoda a ležérnosť na prvom mieste

Na festival sa ideme zabaviť, a teda najdôležitejšie je cítiť sa pohodlne. Aj vo zvolenom super trendovom outfite. Móda však uvoľnenosti praje, a tak máte na výber voľné šaty, strapcovité topy i sukne, krátke sexi košieľky a džínsové šortky , prípadne len bikiny, ak ide o akciu niekde pri vode. Na nohy si rozhodne nedávajte žiadne vysoké podpätky, pri tanci a skákaní omnoho viac oceníte tenisky či sandále. Ostáva už len nejaký trendy náramok či náhrdelník a ste vychystané. Našťastie, festivalová móda nemá takmer žiadne striktné pravidlá, preto sa riaďte najmä svojím vkusom a tým, aby ste sa v outfite, ktorý si zvolíte, cítili uvoľnene.

Myslite aj na zmeny počasia!

Leto je síce horúce, ale ani búrkam sa z času na čas nevyhneme. Preto si do batohu nezabudnite pribaliť aj pršiplášť a gumáky! Takí Angličania by vám o tom vedeli rozprávať, oni na žiaden festival bez veselých doplnkov do dažďa ani nevyrazia. A že budete ufúľané od blata? Na to sa vykašlite, gumáky s letnými šatami, to je aký štýl!