Nesmrteľná bomber bunda, roztrhané džínsy, štýlové „conversky“ a nezabudnime na crop top. Dnešné školáčky sú viac trendy, ako kedykoľvek predtým a na svojom dokonalom outfite si dajú záležať. Čo všetko nesmie chýbať v skrini tínedžerky?

Mladistvá móda nielen pre mladých

Detská móda je už dlho samostatnou kapitolou módneho priemyslu, ktorý jej venuje patričnú pozornosť. A rok čo rok, sezónu po sezóne prichádza s novými trendami, ktoré mladé dievčatá poctivo sledujú a nasledujú.

Niet pochýb, že štýl sa formuje od mala, a tak nie je vôbec jedno, v čom dospievajúce slečny chodia do školy a von. Oblečeniu dnešných tínedžeriek dominujú farby, potlače a ležérnosť. Trendy je večne moderná bomberka, ktorá sa skvelo kombinuje aj s dievčenskými šatami či roztrhanými džínsami. Nosia sa aj rifle s nášivkami, ideálne ku crop topom rozmanitých farieb.

Pouličný štýl dominuje

Hlavným trendom nielen v detskej móde je aktuálne pouličný štýl. Dominujú mu neformálne a pohodlné kúsky, ktoré skvelo vyzerajú a sú aj veľmi nadčasové a pohodlné. Príkladmi sú džínsy, bundy a tenisky na čele s obľúbenými „converskami“ a unisex topánkami.

Čo rozhodne nesmie chýbať, sú potlače. Ilustrácie vytlačené na oblečení, ako aj obrázky milovaných komiksových hrdinov vyzerajú výborne na tričku i mikine.

Nosia sa aj trendy ​​čiapky, klobúky a čelenky. A aby sme nezabudli, medzi dievčatami sú teraz veľmi moderné kabáty i vestičky s umelou kožušinou, ktoré vyzerajú skutočne svetovo.

Stavte na kvalitu

Za zmienku stojí, že tkaniny a materiály, z ktorých je dievčenská móda zhotovená, by mali byť prvotriedne, výhradne prírodné, ak je to možné. V lete je preto fajn staviť na ľan a bio bavlnu, v zime je zasa veľmi pohodlný zamat i kašmír.