Našla si vo vašom šatníku svoje miesto moderná mikina? Nie? Rýchlo túto chybu napravte. Dámske mikiny sa v súčasnosti tešia veľkej obľube nielen u mladších žien. Tento univerzálny kúsok sa kedysi radil medzi športové oblečenie. Dnes sa vďaka širokému výberu materiálov, strihov a farieb dajú mikiny nosiť desiatkami rôznych spôsobov a na rôzne príležitosti. Mikina sa vám zíde počas prechádzok, ale aj na večierok alebo ako pohodlný kúsok domáceho oblečenia.

Z pracovného oblečenia veľký hit

Mikiny síce nemajú dlhú históriu, ale napriek tomu sa tešia enormnej obľube. Prvé mikiny boli vyrobené v 30. rokoch minulého storočia. A kde inde ako v Amerike. Mikiny si dala navrhnúť spoločnosť produkujúca mrazené potraviny. Chcela zabezpečiť svojim zamestnancom komfortné oblečenie, ktoré by ich zahrialo, ale neprekážalo pri rýchlej práci. Prvé mikiny mali aj kapucne chrániace zamestnancov danej firmy pred chladom z mraziacich boxov. Toto oblečenie postupne preniklo k širokej mase ľudí a začalo sa nosiť počas športových aktivít. Mikiny využívali športovci pri tréningoch v exteriéry. Obľúbili si ich pohodlnosť a aj to, že ich zahriali počas chladnejšieho počasia. Po športovcoch čakal mikiny veľký posun. Objavili ich hip – hoperi, ktorí z mikín spravili módny hit okolo roku 1970. Postupne sa na trh dostávali rôzne strihy, dizajny a farebné prevedenia mikín. Vďaka tomu ich začalo nosiť čoraz viacej ľudí. Dnes sú mikiny oblečením, ktoré dodajú šmrnc každému bez rozdielu pohlavia a veku. Dámske mikiny značky Bolf sú presne také, aké by mali mikiny byť – pohodlné, moderné, variabilné a hlavne nezruinujú vašu peňaženku.

Ako si vybrať mikinu snov

Kam budete mikinu nosiť

Je jedno, či hľadáte mikinu na športovanie, na doma, do práce alebo na večierok. Na internetových stránkach značky Bolf si zaručene nájdete tú svoju vysnívanú. V prvom rade si premyslite, kam chcete mikinu nosiť. Na športovanie sa vám bude hodiť mikina s kapucňou voľnejšieho strihu s vreckami na zapínanie. Na prechádzky po meste zvoľte mikinu, ktorá sa dá zapínať na zips a má bočné vrecká na drobnosti. Do spoločnosti si kúpte jednofarebnú mikinu priliehavejšieho strihu bez kapucne. Na športové aktivity si zaobstarajte mikinu vyrobenú z polyesteru. Na bežné nosenie siahnite skorej po bavlnenom variante.

Veľkosť a farba

Pri voľbe veľkosti prihliadajte na vašu výšku, obvod hrudníka a pásu, dĺžku rukávov. Riaďte sa veľkostnými tabuľkami. Na e-shope značky Bolf nájdete podrobnú veľkostnú tabuľku a samozrejmosťou je detailný popis jednotlivých mikín. Vďaka tomu si aj on-line viete vybrať dobre padnúce oblečenie. Dámske mikiny sú naozaj trendovým kúskom, a preto vás bude pri výbere zaujímať taktiež ich farba. V tomto smere sa nemusíte obmedzovať. Mikiny pre dámy sa vyrábajú vo všetkých farbách a farebných kombináciách. Vo všeobecnosti platí, že blondínkam sa hodí červené, zelené a biele oblečenie. Tmavovlásky si môžu vybrať z mikín žltej, šedej, ružovej či oranžovej farby.

Nebojte sa mikinu kombinovať

Skombinovať mikinu s ostatným oblečením nie je žiadna veda, keďže ide o variabilný kúsok. Mikinu môžete nosiť ako vrchné oblečenie a aj pod bundu alebo kabát. Do práce si oblečte kratšiu mikinu a pod ňu dlhšiu blúzku, ktorej golier a lemy rukávov budú spod mikiny vytŕčať. Ešte nohavice úzkeho strihu a outfit je na svete. Mikiny sa dajú nosiť aj k sukni. Ak do sukne mikinu zastrčíte, budete pôsobiť ležérnym dojmom. Dlhšie mikiny vedia nahradiť šaty. Stačí si pod ne obliecť teplejšie pančušky a doladiť vzhľad topánkami s vyšším opätkom. Móda je hra, a preto sa nebojte s mikinou pohrať. Iste vyčaríte veľa zaujímavých kombinácií.