Ako zdobíte svoj dekolt, milé dámy? Ku krásnym šatám a upravenému dekoltu sa jednoznačne hodí náhrdelník. Ale viete o tom, že nie každý náhrdelník sa dá nosiť ku každému typu výstrihu? Áno, aj na takýto detail treba prihliadať, aby Váš dekolt vyzeral priam dokonale.

Preto Vám povieme, aké náhrdelníky nosiť k jednotlivým typom výstrihov.

  • Jednoduchý okrúhly výstrih. Asi najčastejšie nosený výstrih a typ dekoltu je tradičný, okrúhly výstrih. A je to aj najvďačnejší typ výstrihu, pretože sa k nemu hodí prakticky akýkoľvek typ náhrdelníka. V tomto prípade môžete nosiť tak klasický náhrdelník ku krku, dlhý visiaci náhrdelník, či náhrdelník s príveskom. V tomto prípade sa teda fantázii medze nekladú a Vy si môžete do dekoltu zavesiť náhrdelník, aký len chcete. Možno aj preto je okrúhly výstrih tak obľúbený a tak často nosený.
  • Véčkový výstrih. V dekolte véčkového typu sa bude nádherne vynímať takisto náhrdelník véčkového tvaru. Zvoliť môžete buď klasickú retiazku s príveskom alebo náhrdelník z pevných materiálov, ktorý je tvarovaný do písmena V. Samozrejme, dbajte o primeranú dĺžku náhrdelníka a to tak, že jeho koniec bude siahať práve po začiatok Vášho výstrihu. Veľmi moderne bude v takomto výstrihu pôsobiť aj teraz veľmi nosený zdvojený náhrdelník. Jeho vrchná časť môže byť pokojne okrúhla, no spodná retiazka by mala byť v tvare V.
  • Padavý výstrih. Padavý výstrih je ten, ktorý pekne tvarovanému dekoltu lichotí asi najviac. V padavých výstrihoch totiž ženy naozaj majú čo ukázať. Už sám o sebe je takýto výstrih pomerne komplikovaný. Hodí sa doň teda ešte náhrdelník? Odpoveď je áno! Ale náhrdelník by nemal byť komplikovaný. Voľte teda len jednoduchú retiazku s príveskom, pričom prívesok bude siahať až kamsi pod výstrih.
  • Lodičkový výstrih. Tento typ výstrihu dekolt skôr zakýva, no ramená odhaľuje. Preto pokojne môžete zvoliť niečo, čo oblasť dekoltu zvýrazní. Môže to byť mohutný náhrdelník, zložený z viacerých, ktorý siaha tesne nad prsia.
  • Rolák. Roláky sú naozaj konzervatívne a z dekoltu neukážu doslova nič. A pri nosení rolákov platí jedno pravidlo. Iný ako dlhý náhrdelník si k nim nedávajte. Prečo? Lebo to proste nevyzerá dobre!
  • Výstrih – bez ramienok. V lete veľmi obľúbené sú topy bez ramienok. Nielenže krásne odhalia krk, ale ukážu aj čo-to z dekoltu. V tomto prípade nezaškodí krk zvýrazniť. Preto sa tu hodia hrubé a výrazné náhrdelníky tesne ku krku.

Aký typ ste Vy? Radšej svoj dekolt ukazujete alebo skôr schovávate? A akým typom náhrdelníka ho zdobíte?

Autorské právo: gloffs / 123RF Reklamní fotografie