Kožená bunda, nesmrteľný kúsok v šatníku žien i chlapov. Prečo ju vlastne tak milujeme a nedáme na ňu dopustiť? Možno aj pre jej nekonečnú variabilitu a schopnosť skombinovať ju prakticky s čímkoľvek. Kvalitná kožená bunda totiž rovnako dobre vyzerá s džínsami, ako aj so šatami, s teniskami i lodičkami.

Správny výber koženej bundy

Ak ešte dobrú koženú bundu nemáte, rýchlo to napravte! Na čo si však dajte pri jej kúpe pozor? Rozhodne stavte na kvalitu a overených výrobcov, najväčšou prednosťou kožených búnd je predsa ich trvácnosť, preto sa tu neoplatí vôbec šetriť. Investícia do kvality je aj v prípade koženej bundy rozumnou voľbou, ktorú neoľutujete. Ako sa totiž zdá, z módy len tak ľahko, ak vôbec niekedy, nevyjde, a preto ju budete môcť vybrať zo skrine na jar či na jeseň, do dažďa i na párty, túto sezónu, ale aj tú nasledujúcu.

Obľúbené strihy dámskych kožených búnd

Strihy kožených búnd, ďalšia dôležitá otázka pri ich výbere. Vyberať možno z rozmanitých strihov, pričom najznámejší je strih so šikmým zipsom.

Krivák“, ako sa tento obľúbený strih koženej bundy prezýva, je populárny u mužov i žien rôzneho veku aj spoločenského statusu. A to práve vďaka tomu, že sa hodí ozaj všetkým a ku všetkému. Hoci aj k vysokým lodičkám či legínam s pohodlnou tunikou.

Kto sa nebojí mierne vytŕčať, môže si vybrať štýlovú a trochu uletenú koženú bundu s cvokmi. V akomkoľvek počasí, kdekoľvek a ku čomukoľvek, nezabúdajte!

Silná vďaka koženej bunde


Čo je však akousi pridanou hodnotou koženej bundy, okrem jej nadčasového vzhľadu a trvácnosti, je, že v nej vyzeráme silnejšie, sebavedomejšie. A priťahujeme pohľady. Žena v koženej bunde skrátka pôsobí, že je nebojácna, sebaistá a nebojí sa snáď ničoho a nikoho. Ak však nie je v koži celá a koženú bundu doladí k milej ženskej blúzke a džínsom, či sukničke nad kolená, táto kombinácia zdanlivo neskombinovateľného z nej robí čarovnú zmes drsnosti a nežnosti, čo je spojenie, akému u žien len máloktorý muž odolá.