Ľudia sa neobliekajú iba pre seba, ale aj pre svoje okolie. Pokiaľ chceme pôsobiť profesionálne, je potrebné tomu prispôsobiť aj náš šatník. A obliekať sa podľa dress kódu. Obzvlášť na manažérskych a podobne ladených pracovných postoch je doslova nevyhnutný tzv. biznis štýl. Čo ho charakterizuje?

Biznis šatník laďte podľa prostredia a firemnej kultúry

Pri obliekaní v rámci biznis štýlu platí, že je nutné dbať na firemné zvyky a kultúru. Mnohé ovplyvňuje to, v akom odvetví žena pracuje, obzvlášť v tom upätejšom, ako sú banky a právnické firmy, je skutočne nevyhnutné nosiť konzervatívne oblečenie, ktoré vám dodá na vážnosti a serióznosti.

Voľbou, ktorá nesklame, sú kostýmy tradičných strihov v tmavších farbách a klasických vzorov. Klasický kostým sa však považuje sa dress kód aj v iných pracovných sférach, je ideálny najmä na pracovné schôdze a stretnutia. Celkom postačí mať jeden tmavší kostým a jeden svetlejší, v rôznych odtieňoch sivej napríklad, od čiernej sa postupne ustupuje.

Unisex biznis oblečenie

V ostatných sférach sa požiadavky na dress kód skôr uvoľňujú, vďaka čomu je možné klasický kostým zameniť za ležérnejšie sako či svetrík, nohavice elegantného strihu a bavlnené šaty i sukne. Napriek tomu by sa oblečenie ako džínsy či tenisky nemalo v dress kóde vyskytnúť.

Môžete ich nahradiť rozmanitými farebnými nohavicami, skvelé sú trebárs chino nohavice. Výborné sú i klasické puzdrové šaty, ktoré sa hodia aj na formálnejšie príležitosti.

Kto však vyznáva čoraz preferovanejší unisex štýl, ktorý zdôrazňuje rovnosť pohlaví a šancí, zrejme uprednostní uvoľnenejšie nohavice s košeľou či blúzkou.